Türkçe Rehberi, ilk kayıtlarına Sümer kaynaklarında rastlanan köklü bir geçmişe sahip Türkçenin farklı isimlerle ders olarak okutulduğu tüm sınıf seviyelerine ait konuları öğrenmeyi kolaylaştırmayı, örneklerle var olan bilgileri desteklemeyi amaçlamaktadır. Türkçe Rehberi; bu amaç doğrultusunda tüm sınıf seviyelerine ait konu anlatımlarına, örneklere, çalışma(etkinlik) kâğıtlarına, çoktan seçmeli sorulara (test) kolaylıkla ulaşabilmeniz için hazırlandı. Tabii ki şu an için internet sitemizde yer alan konuları ve sınıf seviyelerini arttırma çalışmalarımız sürüyor. En kısa zamanda bu hedeflerimize ulaşarak Türkçe dersi ile ilgili muazzam bir kaynağa kolaylıkla ulaşmanızı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Şu anda internet sitemizin içeriklerini hazırlayan ve aktif olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan Türkçe öğretmeni arkadaşlarımız içerikleri titizlikle hazırlamayı sürdürüyor. Tabii ki bir yerden başlamamız gerektiği için başlangıç itibarıyla ortaokul seviyesindeki Türkçe dersi içeriklerini hazırlamaya odaklandık. İçerikleri hazırlarken diğer sınıf seviyelerini ve sınavları da göz önünde tutarak sınıf seviyeleri için ortak olan konuları daha geniş kapsamlı olarak ele almayı ve örnek sayısını bol tutmayı tercih ettik. Böylelikle en azından belli başlı konularda, ulaştığınız içeriklerde istediğinizi bulabilmenizi yardımcı olarak başarınıza az da olsa katkı sunmaya çalıştık.

Türkçe Rehberi ailesi olarak bilgi edinmeye çalışan sevgili öğrencilerimize; gelecek nesillerin eğitimi için birçok fedakârlık yapan değerli öğretmenlerimize; bilgi edinmeyi, kendini geliştirmeyi yaşı ne olursa olsun sürdüren toplumun her bireyine canı gönülden tebriklerimizi ve sağlık, mutluluk ve hayatın her alanında başarı dileklerimizi iletiyoruz.

Türkçe Rehberi